تجربیات آشپزی من

ماکارونی مجلسی
نویسنده : نبوی - ساعت ۱:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٧/۱۸
 

Image Hosted by Free picture hosting at www.iranxm.com

مواد لازم:

گوشت چرخ کرده:400 گرم

ماکارونی 4/1 تک:500 گرم

پیاز نگینی خرد شده :یک لیوان

رب گوجه فرنگی :2 قاشق غذا خوری

سیر:یک حبه

جعفری تازه خرد شده:2 قاشق غذا خوری

روغن ونمک وزرد چوبه برای مواد جوشیدنی :به میزان لازم

زرد چوبه وفلفل سیاه :هرکدام یک قاشق چایخوری

زعفران :سر قاشق چایخوری

فلفل دلمه ای نگینی خرد شده:2 قاشق غذا خوری

سرکه سفید:4 قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه:

ابتدا طبق دستوری که روی جلد ماکارونی تک نوشته شده ماکارونی را درست می کنیم با این تفاوت که به جای ده دقیقه 15 دقیقه می گذاریم تا بجوشد یعنی ماکارونی نرم می شودالبته در موقع جوش یک قاشق مربا خوری زرد چوبه هم به نمک وروغن اضافه می کنیم. آن را داخل صافی می ریزیم ورویش را آب سرد یا ولرم میریزیم تا مواد را بتوان راحت تر با آن ها مخلوط کرد.

 طرز تهیه مواد روی ماکارونی :

ابتدا پیاز ها را داخل مقداری روغن سرخ می کنیم سپس سیر راهم به آن اضافه کرده وادویه ها را غیر از زعفران به آن اضافه می کنیم وقتی سرخ شد پیاز ها را با مقدا روغن بیشتری نصف می کنیم وآن را داخل ماهی تابه دیگری می ریزیم بقیه پیاز ها را با گوشت سرخ می کنیم و5/1 قاشق رب را هم با آنها سرخ می کنیم چون این مواد با ماکارونی دم نمی کشد احتیاج دارد تا مدت بیشتری سرخ شود برای اطمینان می توانید کمی آب داخل آن بریزید تا خوب هم مواد پخته وسرخ شود.فلفل دلمه ای را به آن اضافه کرده وسرتفی می دهیم و2 قاشق سرکه هم به آن اضافه می کنیم.

بقیه پیاز ها را روی اجاق می گذاریم ونصف قاشق رب باقی مانده را به آن اضافه کرده وبا پیاز سرخ می کنیم سپس زعفران را هم داخل آن می ریزیم و2 قاشق سرکه هم به مواد اضافه می کنیم .

ته قابلمه را سیب زمینی وروغن میزنیم ومواد پیاز داغ ورب را با ماکارونی کم کم مخلوط می کنیم داخل قابلمه را نصف استکان آب میریزیم ومی گذاریم دم بکشد .

وقتی دم کشید آن را در ظرف مورد نظر می ریزیم وسپس مواد ماکارونی را با سلیقه خود رویش میریزیم وبا جعفری خرد شده تازه دورچین می کنیم.

 

 


 
comment نظرات ()